• Odwiedziny: 1987300

Narodowe czytanie

Dnia 8 września 2018r. w sobotę przy fontannie na żabnieńskim Rynku można było wysłuchać fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wszystko to za sprawą udziału w ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”.

Już po raz piąty Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zorganizowali to wydarzenie.

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta RP ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane narodowym, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Nasza szkoła także miała swój udział w tym przedsięwzięciu. Najmłodszą czytającą na „Narodowym Czytaniu” była nasza 8 letnia uczennica Martynka Wiekierak z klasy II.