• Odwiedziny: 2007467

Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Pogadanka na temat bezpieczeństwa

14 września uczniowie klas I-II uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Żabnie – aspirantem Andrzejem Mrówką.

Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie spotkania policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, chodniku, poboczu i przy przechodzeniu przez jezdnię. Zachęcał dzieci do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe oraz uczulił na konieczność zapinania pasów podczas jazdy . Przestrzegał też najmłodszych przed zawieraniem znajomości przez Internet i kontaktowaniem się za pośrednictwem komunikatorów. Zwrócił także uwagę na konsekwencje prawne wobec rodziców, jeśli dzieci poniżej 13 lat posiadają konto na Facebooku. Najmłodsi utrwalili sobie również ważne numery alarmowe. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Na koniec spotkania policjant zaprosił dzieci do obejrzenia radiowozu, co wywołało ogromną radość wśród dzieci.