• Odwiedziny: 1986728

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 27 października 2015 roku w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie  -   ślubowanie klas pierwszych.W tym roku szkolnym składały je dwie pierwsze klasy - Ia pod opieką pani Barbary Rokity i Ib pod opieką pani Izabeli Bąk.

Przewodniczką dzieci w ich drodze do szkolnego świata była Dobra Wróżka, która zaprowadziła pierwszaków do krainy Śpiewu i Tańca, Mądrości, Pracowitości i Miłości.

Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny, bezpiecznego poruszania się po drodze, a także znajomością zasad ułatwiających prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.

Po części artystycznej nadszedł czas na uroczyste ślubowanie, złożone w obecności Rodziców, Pani Kierownik ZOSSiP, Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów z przedszkola i zerówki, uczniów klas II, klasy III i IV. Pasowania na uczniów dokonała Pani Dyrektor Alina Mosio, następnie uczniowie złożyli podpisy w Księdze Pamiątkowej – odcisk palca wskazującego. Pani Kierownik i Pani Wicedyrektor wręczyły pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz legitymacje „Małego Mistrza”. Rodzice wręczyli własnoręcznie przygotowane rogi obfitości.

Koleżanki i koledzy z zerówki, klasy IIa i IIb oraz klasy III powitali pierwszoklasistów wierszem i obdarowali koszami podarunków i słodyczy. Uroczystość uświetnił występ  zespołu Otfinowianie, do którego należy wielu uczniów naszej szkoły z kl. pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej i piątej.

Po zakończonej uroczystości pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Rodzicom raz jeszcze gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszoklasistom życzymy sukcesów w murach naszej szkoły!