• Odwiedziny: 2009527

Spotkanie z muzyką

6 listopada dzieci z przedszkola, zerówki, uczniowie klas I-III, IV-VI i gimnazjum wzięli udział w koncercie muzyczno-edukacyjnym „Muzyka robiona na drutach”, zorganizowanym przez Agencję Artystyczną „LAMA”. Koncert prowadził p. Tomasz Ożóg, który poprzez ciekawą opowieść muzyczną zapoznał małych słuchaczy z rzadko spotykanymi instrumentami strunowymi.

Koncert stanowił kolaż różnych gatunków muzycznych, w których dominującą rolę odgrywały coraz to inne instrumenty strunowe. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, posłuchać brzmienia i poznać technikę gry na bałałajce, mandolinie, ukulele, banjo, gitarze. Dzieci z wielkim entuzjazmem i radością angażowały się w zabawy muzyczne oraz próbowały swoich sił w różnych tańcach. Spontanicznie i żywiołowo reagowały na znane rytmy, a wszystko to było gwarancją dobrej zabawy połączonej z edukacją. Dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się obcowania z muzyką na „żywo”, rozwijają wrażliwość i świadomość muzyczną.