Śniadanie daje moc

ŚNIADANIE DAJE MOC, dobrze wiedzą o tym uczniowie klas I-III, którzy w bieżącym roku szkolnym przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego.

W ramach tego programu przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „6 listopada – Dzień Śniadanie Daje Moc”, bo przecież śniadanie to najważniejszy posiłek dnia dzięki, któremu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

W tym dniu uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowywali drugie śniadanie mając na uwadze, by wszystkie produkty były odpowiednio dobrane, tak żeby w posiłku nie zabrakło witamin, minerałów, białka i węglowodanów. Podczas przygotowywania pysznego śniadania dzieci wykorzystywały różne produkty, które poznały wcześniej z piramidy zdrowego żywienia, toczyły wiele rozmów na temat ich doboru oraz uczyły się, jak ciekawie i estetycznie przygotować pożywne śniadanie dla całej rodziny. Oprócz kolorowych kanapek, muchomorków z jajek i pomidorów oraz sałatki warzywnej, uczniowie przygotowywali też owocowe sałatki, szaszłyki i soki wykorzystując owoce krajowe i egzotyczne. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i wykazali się dużą fantazją i pomysłowością przy komponowaniu posiłku. Przyjemnie było patrzeć jak uczniowie z apetytem pałaszują kanapki, sałatki i szaszłyki. Akcja edukacyjna dostarczyła dzieciom wiele radości z samodzielnie przygotowanego zdrowego śniadania i jego degustacji z rówieśnikami. Mamy nadzieję, że przyczyni się też do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i w szkole. Podsumowaniem akcji był udział uczniów w różnych konkursach dotyczących zdrowego żywienia.