• Odwiedziny: 2015433

Spotkanie z myśliwymi

Dnia 3 grudnia 2015 r. do  szkoły w Gorzycach zawitali myśliwi z Naddunajeckiego Koła Łowieckiego w Żabnie. Pan Janusz Garbarz, który jest obecnie członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej, wyjaśnił dzieciom czym zajmują się myśliwi.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o pracy koła, które zajmuje się nie tylko polowaniami, ale także ochroną zwierząt, usuwaniem sideł, dokarmianiem zwierzyny, sprzątaniem groźnych dla zwierząt śmieci i przekazywaniem tradycji następnym pokoleniom. Dzieci dowiedziały się również o tym, jak myśliwi nazywają uszy zająca czy sarny, skórę jelenia czy nogi dzika. Pan Jan Sadko opowiadał, jak należy zachowywać się w lesie, pokazywał zdjęcia młodych zajączków, saren i wytłumaczył, dlaczego człowiek nie powinien dotykać zwierząt leśnych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści i zadawały pytania.  Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali książeczki – kolorowanki o tematyce leśnej oraz kredki. Miłe i interesujące spotkanie z myśliwymi zakończyliśmy wspólnym zdjęciem.