• Odwiedziny: 2014102

Sprawność lekkoatlety

Uczniowie klasy Ia z wielkim entuzjazmem przystąpili do zdobycia pierwszej sprawności Małego Mistrza.

Najpierw na przełomie września i października zostali zmierzeni i zważeni. Później pierwszaki zmierzyli się ze zwisem na drążku. Było to trudne zadanie, ale nikt nie poddał się i dzielnie wszyscy walczyli ze swoimi słabościami. Kolejną próbą sprawności był bieg wahadłowy 10x5m. Rywalizacja w czasie tej konkurencji była zacięta, nikt nie chciał odpuścić, każdy walczył o uzyskanie jak najlepszego czasu. W miesiącach: październiku i listopadzie uczniowie doskonalili swoją sprawność i nabywali umiejętności w zakresie biegów krótkich z różnych pozycji, biegów wahadłowych, sztafetowych, skoków przez przeszkody itp. Mali sportowcy podczas zajęć wzmacniali mięśnie brzucha, pleców i nóg. Z wielkim zaangażowaniem przystępowali do kolejnych zadań, jakie stawiała im każda kolejna lekcja. Wykonywali wiele ćwiczeń pod czujnym okiem nauczycieli. Nie zawsze wszystkim wychodziło to doskonale, ale nikt się nie zniechęcił i z lekcji na lekcję stawali się coraz szybsi i osiągali lepsze wyniki. Miło nam poinformować, że 7grudnia uczniowie kl.Ia zdobyli pierwszą odznakę- lekkoatlety. Gratulujemy wszystkim uczniom!