• Odwiedziny: 2007057

Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Mikołajki

4 grudnia do szkoły w Gorzycach przyjechał Mikołaj. Dzieci z utęsknieniem oczekiwały jego przyjazdu, spoglądały w okna i śpiewały głośno „Przyjedź do nas Mikołaju, z workiem jak to niebo, przywieź radość i zabawki dla nas, dla każdego”.

I wreszcie przyjechał na bryczce zaprzężonej w pięknego rumaka, w towarzystwie zrównoważonego Anioła i figlarnego Diabełka, który wśród przedszkolaków wzbudził ogromny lęk o przyszłość prezentów. Mikołaj powitał dzieci i pokazał list, który od nich otrzymał.  Anioł wraz z przybyłymi Rodzicami wnieśli niezliczoną ilość prezentów. Najmłodsze dzieci uspokoiwszy nieco emocje zaprezentowały się Mikołajowi śpiewając, tańcząc i recytując . Mikołaj wręczył upominki i z każdym dzieckiem zamienił kilka słów, aby poznać ich pragnienia, a może troski. Obiecał też, że za rok odwiedzi nas znowu. Jesteśmy bardzo wdzięczni i serdecznie DZIĘKUJEMY Rodzicom klasy Ib, którzy tak wspaniale zorganizowali wizytę Mikołaja w szkole.