Dzień Babci i Dziadka

Dnia 15 stycznia 2016 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej szkoły w Otfinowie zebrali się babcie i dziadkowie uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Zostali zaproszeni przez swoje wnuczęta, którzy chcieli wyrazić swoją miłość i wdzięczność oraz złożyć życzenia z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka

Licznie przybyli goście obejrzeli Jasełka w wykonaniu dzieci wszystkich klas, przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: P. Barbary Rokity, P. Izabeli Bąk, P. Marii Jasnosz, P. Zofii Magiery i P. Bożeny Ryby. Przedstawienie zostało tak zrealizowane, aby każde dziecko mogło zaprezentować swoje umiejętności. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role – Maryję i Józefa, leśne zwierzątka, pasterzy, trzech króli. Przychodzące do Jezuska dziecirecytowały, tańczyły i śpiewały, prezentując umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka, była również okazją do zaprezentowania tańców Powiśla Dąbrowskiego przez dzieci z zespołu Folklorystycznego „Otfinowianie”, oraz 10 minutowego programu przez grupę Kolędniczą w składzie: Maksymilian Mikos, Bartłomiej Bułat, Filip Mosio, Maksymilian Tomczyk, Oskar Kozieja, Filip Czosnyka, Dawid Pytka i Remigiusz Kowynia , która zdobyła I miejsce na Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę” w Lipnicy Murowanej oraz I miejsce w XX Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie. Programy te zostały przygotowane przez Panią choreograf Beatę Rompałę i Panią akompaniator Martę Czechowską, którym serdecznie dziękujemy.

Hitem uroczystości okazała się niespodzianka dla widowni – inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu rodziców. Rodzice nie szczędzili fantazji w kreacji odgrywanych ról, a wszyscy zgromadzeni z zainteresowaniem oglądali i podziwiali grę aktorską. Wspaniałą grę rodziców uzupełniały doskonale dobrane stroje, rekwizyty i muzyka. Była to już druga odsłona tego przedstawienia, jednakże w nieco zmienionym składzie. W poszczególne role wcielili się:

Narrator – P. Anna Jaworska, P. Jadwiga Sterczek

Rzepka – P. Joanna Czosnyka

Dziadek – P. Joanna Kapka, P. Jan Kogut

Babcia – P. Elżbieta Kozyra

Wnuk – P. Katarzyna Mosio

Piesek – P. Sylwia Sokołowska

Kotek – P. Genowefa Bogucka

Kurka – P. Maria Kopeć

Gąska – P. Renata Kozieja

Bocian – P. Edyta Szarek, P. Dariusz Kozłowski

Żabka – P. Małgorzata Stanek

Kawka – P. Elżbieta Stępnik

Po występie Pani Dyrektor wręczyła rodzicom – aktorom pamiątkowe dyplomy dziękując za życzliwą współpracę, poczucie humoru oraz swobodną i spontaniczną kreację roli.

Dzień Babci i Dziadka był okazją do spotkania dziadków z wnukami. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia oraz zorganizowanie wspaniałego poczęstunku.