• Odwiedziny: 2009849

Królowa Śniegu

Dnia 19.02. w naszej szkole gościliśmy artystów Teatru Lalkowego ART. CINEMA z Nowego Sącza. Dzieci z przedszkola oraz z klas 0-III obejrzały spektakl pt. „ Królowa Śniegu” na podstawie baśni H.Ch. Andersena.

Mali widzowie z zaciekawieniem śledzili historię Kaja i Gerdy, którzy zostali rozdzieleni za sprawą okrutnej królowej. Wczuwali się w ich role i przeżywali ich problemy, a podczas poszukiwań odwiedzili krainę kwiatów, bajkowy pałac Księżniczki i zmierzyli się ze złowrogimi zbójcami. Niezwykle piękne stroje lalek, barwna sceneria ukazująca zmienność pór roku oraz efekty dźwiękowe sprawiły, że przedstawienie było bardzo atrakcyjne dla dzieci. Baśń pozwoliła wszystkim poznać i docenić siłę takich wartości jak: przyjaźń, miłość i dobroć, dzięki którym można pokonać wszystko, nawet wielkie zło i odnaleźć szczęście.