• Odwiedziny: 2009520

Egzamin gimnazjalny 18-20.04.2016

W tym roku szkolnym do egzaminu gimnazjalnego przystąpiłow naszej szkole 45 uczniów, w tym 20 uczniów z klasy III a i 24 uczniów z klasy III b. Pierwszego dnia gimnazjaliści wykazywali się wiedzą i umiejętnościamiz zakresu przedmiotów humanistycznych. Najpierw, o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Po przerwie nastąpił egzamin z języka polskiego; rozpoczął się o godzinie 11.00 i trwał 90 minut.

Drugiego dnia gimnazjaliści najpierw zdawali egzamin z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii); zaś po przerwie przystąpili do rozwiązywania zadań z matematyki.                                          W ostatnim dniu odbywał się egzamin z języka obcego; przeprowadzony został na dwóch poziomach. Najpierw uczniowie pisali test na poziomie podstawowym z języka angielskiego i niemieckiego, a potem na poziomie rozszerzonym z języka  angielskiego. Zdecydowana większość uczniów w naszej szkole wybrała język angielski, dlatego rozwiązywali testy z zakresu podstawowego i rozszerzonego. Dla uczniów zdających język niemiecki egzamin zakończył się po pierwszej części. Teraz gimnazjalistom pozostaje oczekiwanie na wyniki.Ich prace będą sprawdzane przez egzaminatorów okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Wszystkim trzecioklasistom życzymy wysokich wyników.