• Odwiedziny: 2013610

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Dzień Dziecka

Jak co roku Dzień Dziecka w naszej szkole obchodzony jest na wesoło i sportowo. Tak też było i w tym roku. Sala gimnastyczna mieniła się różnymi kolorami, a wszystko to za sprawą strojów - w każdej klasie w innym kolorze. Uczniowie rywalizowali różnych konkurencjach sportowych zgodnie z zasadą fair play. Wykazali się dużą sprawnością fizyczną i sportowym „duchem walki”. Podczas zawodów panowała świetna atmosfera, było sporo emocji i wiele radości, a każdy doskonale się bawił. Nagrodą dla wszystkich uczestników była słodka niespodzianka od rodziców, za którą serdecznie dziękujemy!

Po zmaganiach sportowych uczniowie spotkali się z pszczelarzem – p. P.Łosińskim, który opowiadał o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym ulu. Dzieci z bliska obserwowały rój pszczół i królową. Mogły też przymierzyć strój pszczelarza, obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy oraz oglądały produkty wytworzone przez pszczoły (pyłek, mleczko). Odbyła się również degustacja pysznych miodów (mmmniam!). Na zakończenie spotkania każdy własnoręcznie wykonał świeczkę z węzy z naturalnego wosku pszczelego. Dziękujemy p. Piotrowi za przekazanie nam cennych informacji i ciekawostek na temat pszczół.