• Odwiedziny: 2008283

Dzień Papieski

Dzień 16 października już nigdy nie będzie takim „zwykłym” dniem w roku. Dla nas Polaków to szczególny dzień, który przywołuje żywe wspomnienie świętego Jana Pawła II. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia".

Z tej okazji w dniu 17 października uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawczyni p.Barbary Rokity zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym przypomnieli postać i najważniejsze chwile z życia wielkiego Papieża – Polaka. Piosenka Arki Noego „Taki duży, taki mały, może świętym być…” porwała wszystkich do śpiewu. Nie zabrakło też ulubionej piosenki papieża „Barki”. W jego intencji ofiarowaliśmy również modlitwę różańcową i obejrzeliśmy animowaną opowieść o życiu Ojca Świętego. Podsumowaniem uroczystego apelu był quiz wiedzy o Janie Pawle II. To wyjątkowe spotkanie było żywą lekcją o naszym Rodaku i wyrażeniem wdzięczności Bogu za pontyfikat Wielkiego Polaka.