• Odwiedziny: 1986724

Andrzejki kl.0-3sp

„Andrzejki” to stara tradycja ludowa wieczoru wróżb przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Dziś tradycyjne Andrzejki to wspaniała okazja do zabawy. W zaczarowany świat magii i wróżb przedszkolaki i dzieci z klas I – III przeniosły się 24 listopada. Lecz zanim to nastąpiło wypowiedzieliśmy wspólnie rymowankę: Czary – mary, Hokus – pokus. Podczas imprezy dzieci tańczyły z balonikami,  bawiły się w „Wędrujący kapelusz”. Wiele emocji wzbudził taniec „Odbijany” z miotłą. Wspaniale spisali się uczniowie klas trzecich, którzy na uroczystości pojawili się w przebraniach czarownic i andrzejkowych wróżbitów. Przy pomocy samodzielnie przygotowanych rekwizytów przepowiadali dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, jakie imię będzie miała pierwsza miłość. Nie zabrakło wspólnego poczęstunku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy muzyce. Aby wszystkie wróżby, a zarazem marzenia się spełniły, każde dziecko wrzuciło złotą monetę do miski z wodą. Zebrane grosiki zostaną przekazane na akcję „Góra Grosza”. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.