Pokaz historyczny

W dniu 9 stycznia 2017r. gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną REKONSTRUKTO, która zaprosiła uczniów oddziału przedszkolnego i klas I-III do odbycia podróży w czasie, do wieków dotyczących „Życia i kultury w średniowieczu”.

Prowadzący w ciekawy sposób opowiedzieli o obyczajach i kulturze epoki oraz omówili elementy stroju, w których wystąpili. Odbył się pokaz pasowania na rycerza, pojedynek w obronie honoru damy serca oraz zaprezentowano narzędzia tortur. Podczas pokazu, do którego angażowali chętne dzieci, zaprezentowali także kolekcję ekwipunku i uzbrojenia rycerskiego. Niektórzy mieli możliwość przymierzenia hełmu rycerskiego, inni mogli sprawdzić, ile waży miecz, młot bojowy czy buzdygan, a najodważniejsi dali się zakuć w dyby. Na zakończenie spotkania każdy chętny mógł przymierzyć różne elementy zbroi oraz z bliska obejrzeć kolekcję broni. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności i dostarczył dzieciom wielu emocji i wrażeń.