• Odwiedziny: 2009418

Spotkanie z lekarzem stomatologiem

7 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Magdaleną Bednarz – absolwentką naszej szkoły. Pani Magda opowiedziała dzieciom jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Wyjaśniła jak duży wpływ na stan zębów mają spożywane przez nas pokarmy. Dzieci dowiedziały się także co to jest próchnica i co robić, aby jej zapobiegać.  Uczniowie mogli zobaczyć bardzo ciekawą prezentację oraz film edukacyjny.

Następnie odbyły się spotkania w klasach. W małych grupach pani stomatolog pokazała jak prawidłowo czyścić zęby.  Każdy uczeń mógł potrenować na specjalnym modelu. Wspaniałą niespodzianką był pluszowy piesek, który początkował bał się dentysty i jego asystentki, w te role wcielili się oczywiście uczniowie, ale pani Madzia szybko podpowiedziała co robić, żeby zachęcić małego pacjenta do pokazania ząbków. Zabawa była znakomita. Po tym spotkaniu na pewno już nikt nie będzie obawiał się wizyty u dentysty.

Na zakończenie każdy otrzymał upominek: szczoteczkę i pastę do zębów oraz dyplom i naklejkę.

Serdecznie dziękujemy pani Magdzie za poświęcony czas, a także pani A. Bednarz-Stróżyk i pani J. Kapce za bezinteresowną pomoc w trakcie spotkania.