• Odwiedziny: 2013641

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Spotkanie autorskie

Niezwykle wesoły i ciekawy przebieg miało spotkanie autorskie z panem Wiesławem Drabikiem w Publicznej Bibliotece w Otfinowie w dniu 12.05.2017r. Na to spotkanie bibliotekarka pani Małgorzata Smolik zaprosiła uczniów klasy 0, I i IIa i b.

Pan Wiesław Drabik to popularny krakowski pisarz, który jest właścicielem kotki Frotki i autorem ponad stu bajeczek dla dzieci ukazujących się od1995r. Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, poruszające różnorodną tematykę od legend poprzez zwierzęta, pojazdy, piłkarzy aż po ufoludki. Już na początku spotkania autor szybko nawiązał wspaniały kontakt z najmłodszymi czytelnikami i zaangażował je do aktywnego uczestnictwa. Opowiedział dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej i o tym, jak powstaje książka - od pomysłu do jej wydruku. Recytował też fragmenty swoich książek zachęcając dzieci do odgadywania rymów, zadawał zagadki i nagradzał dzieci specjalnymi naklejkami. Dodatkową nagrodą były rymowanki do imion nagradzanych dzieci, które wzbudzały salwy śmiechu wśród wszystkich uczestników. Pod koniec spotkania odbyło się liczenie zdobytych naklejek, a zdobywcy największej ilości (Milenka z kl.IIa i Gabryś z kl.IIb) otrzymali od autora w prezencie książki z autografem, które sami mogli sobie wybrać. Żadne z dzieci nie wyszło z biblioteki bez drobnego upominku od autora. Po spotkaniu uczniowie stanęli w długiej kolejce, aby otrzymać specjalną dedykację z autografem autora na zakupionych książeczkach. Z pewnością to spotkanie nie byłoby tak zabawne, gdyby nie fakt, iż pan Drabik obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru i niezwykłą umiejętnością rymowania wszystkiego i wszędzie. Mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci wszystkich.