XIV Międzypowiatowy Konkurs Poprawnej Pisowni dla klas I-III „Mały Mistrz"

Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Bugajska z klasy 3a, zdobyła zaszczytny tytuł Małego Mistrza Ortografii zajmując I miejsce w finale XIV Międzypowiatowego Konkursu Poprawnej Pisowni dla klas I-III „Mały Mistrz Ortografii”, który odbył się 24 maja 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.

Do III etapu konkursu – finałowego, przystąpiło 21 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w II etapie gminnym. Byli to uczniowie z gmin: Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Dębno, Gromnik, Mędrzechów, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Tarnów, Wietrzychowice. Gminę Żabno reprezentowało 5 uczniów. Uczestnicy konkursu zmagali się z dyktandem oraz testem wiedzy zawierającym zadania i łamigłówki ortograficzne. Julka bez problemu uporała się ze wszystkimi zadaniami, przez wiele tygodni ćwiczyła bowiem trudną sztukę poprawnej pisowni pod czujnym okiem wychowawczyni Marii Kozik-Jasnosz, rodziców i siostry. Wytrwałość i praca zostały nagrodzone. Julka otrzymała gratulacje od Pani dyrektor SCE w Tarnowie – dr Barbary, Dagmary Niziołek, doradcy metodycznego ds. języka polskiego - Marzeny Lechowicz-Liro oraz pozostałych organizatorów konkursu i nauczycieli. Otrzymała również wspaniałe nagrody: Puchar Małego Mistrza Ortografii, pióro firmy PARKER, ilustrowany album oraz liczne drobiazgi przydatne podczas pisania. Serdecznie gratulujemy sukcesu.