• Odwiedziny: 2015122

„Geologiczne barwy Ziemi"

W dniu 24 maja 2017 r. w Oddziale Świętokrzyskim Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Kielcach odbyły się uroczystości półfinałowe XVIII edycji konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem „Geologiczne barwy Ziemi".

Łącznie na konkurs nadesłano 291 prac z województw świętokrzyskiego, łódzkiego, podkarpackiego i małopolskiego. Prace plastyczne wyróżniały się dużą kreatywnością i różnorodnością w zakresie stosowanych technik i przedstawienia tematu. Uczennica naszej szkoły Karina Lis (klasa 6) zajęła III miejsce! Gratulujemy!

Po uroczystym wręczeniu nagród laureaci uczestniczyli w prelekcji połączonej ze zwiedzaniem muzeum geologicznego w Oddziale Świętokrzyskim PIG-PIB.