• Odwiedziny: 2013497

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 1 lutego 2018 r.  na sali widowiskowej Ludowego Domu Kultury w Otfinowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klas 0 – III przedstawiły bogaty program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyń: Marii Kozik- Jasnosz, Bożeny Ryby, Celiny Szczygieł i Barbary Rokity.

Licznie przybyli goście, a wśród nich najważniejsi - BABCIE i DZIADKOWIE mieli możliwość poznać zdolności aktorskie, recytatorskie, taneczne i wokalne swoich wnuków. A było co podziwiać. Najpierw wystąpiła dziecięca grupa Zespołu Folklorystycznego „OTFINOWIANIE” przygotowana przez Pana Janusza Cierlika. Występującym akompaniowała Pani Marta Czechowska. Następnie uczniowie klasy II, III a i III b zaprezentowali inscenizację baśni „Królewna Śnieżka” w nieco innej odsłonie. Uczniowie klasy I przedstawili skecz „Wnukowie w akcji” oraz zaprezentowali okolicznościowe wiersze i piosenki. Dzieci z Zerówki radośnie zatańczyły „Smerfny Rap” oraz zagrały na instrumentach perkusyjnych „Marsza Radeckiego”. Widzowie zachwycali się swoimi pociechami, docenili wystrój sali, dobór strojów i rekwizytów w których występowały dzieci. Niejednemu zakręciła się łza w oku, były to łzy wzruszenia i radości. Doznaniom estetycznym towarzyszyły doznania smakowe, bowiem Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy wieczór, pełen uśmiechu, radości i dumy.
 Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków. Uroczystość zaszczycili goście: Pani Dyrektor Alina Mosio, Pani  Wicedyrektor Iwona Szostek, emerytowana Pani Dyrektor Szkoły w Gorzycach Janina Szostek, Kierownik ZOSiP w Żabnie Pani Jolanta Sak, Pani Aleksandra Głowa, sołtys wsi Otfinów – Pan Krzysztof Królikowski, któremu bardzo dziękujemy za udostępnienie sali.