• Odwiedziny: 2015168

Warsztaty w Zalipiu

Dnia 16.03.2018r. przedszkolaki z grupy starszej i uczniowie klasy I uczestniczyli w wycieczce do Zalipia. Dzieci miały okazję zwiedzić Dom Malarek, a w pracowni artystycznej przyjrzeć się z bliska pracy zalipianek. Pięknie zdobione ściany i meble motywami kwiatowymi wywarły na dzieciach ogromne wrażenie.

Następnie odbyły się warsztaty malarsko – artystyczne prowadzone przez artystki z Zalipia. Tematyka warsztatów była związana ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Dzieci wykazały się dużą wyobraźnią oraz zdolnościami plastycznymi podczas malowania farbami akrylowymi pisanki na papierze, ozdabiając drewnianą pisankę według własnego pomysłu oraz przyzdabiając palmę wielkanocną w kolorowe bibuły. Dzieci otrzymały swoje wytwory artystyczne i wszyscy zadowoleni oraz pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Prace uczniów zdobią gazetki klasowe oraz ich domy.