• Odwiedziny: 2008762

Konkursu Recytatorski „O Laur Dębu Wolności”

Gminne Centrum Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie byli organizatorami Konkursu Recytatorskiego „O Laur Dębu Wolności”. Odbył się on w ramach gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konkurs miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, pogłębianie znajomości polskiej poezji patriotycznej z uwzględnieniem okresu rodzącej się w Polsce niepodległości oraz rozwijanie zainteresowań literackich dzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

Przesłuchania uczestników odbywały się w trzech grupach wiekowych: kl. I-III, kl. IV-VI oraz kl. VII i gimnazjalne.

W kategorii szkół podstawowych klas I – III naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów. Miło nam powiadomić, że oboje są laureatami tego konkursu, zdobyli wyróżnienia:

Milena Majchrowska z klasy IIIa i Krystian Pawelec z klasy I.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.