• Odwiedziny: 2009340

Wycieczka do Oczyszczalni Ścieków i Laboratorium Badania Wody i Ścieków w Tarnowie

We wtorek, 22 maja br. uczniowie kl. III a i III b odbyli wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków i Laboratorium Badania Wody i Ścieków Tarnowskich Wodociągów.

Zwiedzający podzielili się na dwie grupy i równocześnie mogli poznawać w/w miejsca. Dzięki uprzejmości p. Katarzyny Sz. dzieci odwiedziły laboratorium, w którym kontroluje się stan jakości ścieków i czystości wody po zakończonej technologii oczyszczania. Uczniowie prowadzili obserwacje mikroskopowe bakterii, poznali pracę ludzi zatrudnionych w laboratorium oraz rodzaje urządzeń i przedmiotów potrzebnych do prowadzenia badań laboratoryjnych.

Po oczyszczalni ścieków oprowadzał uczniów p. Tadeusz I. zapoznał on zwiedzających z procedurą przyjmowania oraz technologią oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych pochodzących z terenu miasta Tarnowa i ościennych gmin. Uczniowie mogli zobaczyć wiele urządzeń oraz zbiorniki, gdzie ścieki przechodzą różne etapy oczyszczania. Dzieci miały okazję poznać obiekty nowej instalacji do utylizacji osadów ściekowych. Zwiedzający dowiedzieli się również, że podczas fermentacji tych osadów powstaje biogaz, który jest przerabiany na energię elektryczną i cieplną.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły z nowymi wiadomościami dotyczącymi oczyszczania ścieków.