• Odwiedziny: 2009232

Wizyta w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie

13 listopada 2018r. uczniowie klasy drugiej odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie z okazji 100–lecia Odzyskania Niepodległości.

Dzieci wysłuchały opowieści o Józefie Piłsudskim pt. „Komendant wolnej Polski”, która sprowokowała owocną dyskusję na temat patriotyzmu i obchodzonego niedawno święta. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, zaciekawieniem i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Mieliśmy także okazję zwiedzić wystawę „Żabno 1918-2018” pełną pamiątek z minionych 100 lat.

Atrakcyjną częścią spotkania była także prezentacja robotów zbudowanych z klocków Lego Mindstorms, która przekształciła się w mini warsztaty. Dzieci same programowały robota i poznawały jego możliwości. Zapoznały się również z grą „Scottie Go”, rozwijającą logiczne myślenie i uczącą podstaw kodowania, a z której już niebawem będą mogły także korzystać w naszej szkole.

Dziękujemy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie za serdeczne przyjęcie i bardzo ciekawe, pouczające zajęcia.