• Odwiedziny: 2009598

„Czerwony Kapturek”

Dnia 3 grudnia 2018 r. dzieci z przedszkola, klasy I i II  uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym „Czerwony Kapturek”, na który zostały zaproszone przez CK w Żabnie.

Sztuka inspirowana baśnią braci Grimm to spektakl jednoosobowy w reżyserii i wykonaniu Henryka Hryniewickiego z Teatru Nemno z Rzeszowa. Fabuła przedstawienia nie odbiegała od konstrukcji i przekazu baśni braci Grimm, reżyser dodał tylko postać krawca i wróbla. Aktor w niezwykle ciekawej, zmieniającej się scenerii wykorzystywał lalki stolikowe. Przedstawienie okazało się być tak ciekawe, że wszyscy z przejęciem i entuzjazmem w nim uczestniczyli, mieli bowiem możliwość współtworzyć akcję.

Po skończonym przedstawieniu pojawił się Święty Mikołaj w towarzystwie Pani Burmistrz, którzy częstowali dzieci słodyczami, sprawiając wszystkim ogromną niespodziankę i przyjemność.