• Odwiedziny: 1987603

Zasady organizacji konsultacji na terenie szkoły dla uczniów klas IV-VIII.

Uczeń:

1. Korzysta z konsultacji tylko i wyłącznie zgodnie z harmonogramem po wcześniejszym ustaleniu spotkania z nauczycielem przedmiotu.
  2. Nie umawia się na konsultacje, jeżeli jest chory lub w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
  3.  Jeżeli umówił się na konsultacje, a nie może przyjść, zgłasza ten fakt odpowiednio wcześniej, aby nauczyciel  mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
  4. Zabiera do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będzie mógł ich pożyczać od innych uczniów.
  5. W drodze do i ze szkoły korzysta z osłony na usta i nos oraz zachowuje dystans społeczny.
  6. Do szkoły wchodzi i wychodzi głównym wejściem.
  7. Przed wejściem do szkoły obowiązkowo dezynfekuje ręce, a jeżeli ma przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast myje  ręce.
  8. Po zdezynfekowaniu rąk udaje się bezpośrednio do wyznaczonej sali.
  9. Nie korzysta z szatni.
  10. Bezwzględnie stosuje zasady higieny: często myje ręce wodą z mydłem i nie podaje ręki na powitanie, zachowuje dystans, a także unika dotykania oczu, nosa i ust.
  11. Zwraca uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania  twarzy podczas kichania czy kasłania.
  12. Unika większych skupisk uczniów, zachowuje dystans społeczny na terenie całej szkoły.
  13. Jeżeli korzysta z biblioteki szkolnej, wcześniej zapoznaje się ze szczegółowymi zasadami wypożyczania książek.

Nauczyciel:

1. Wyjaśnia uczniom, jakie zasady bezpieczeństwa obecnie obowiązują w szkole i dlaczego zostały wprowadzone.
  2. Organizuje konsultacje indywidualne oraz grupowe z uwzględnieniem odległości pomiędzy stanowiskami nauki min.1,5 m (1 uczeń – 1 stolik).
  3. Pilnuje, aby uczniowie nie pożyczali sobie przyborów i podręczników.
  4. Regularnie wietrzy salę, w której organizuje konsultacje.
  5. Zwraca uwagę, aby uczniowie często i regularnie myli ręce.
  6. Unikając organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu, umawia na konsultację grupę liczącą nie więcej niż 12 osób.