• Odwiedziny: 1987124

Mistrzyni literowania!!!

19 listopada 2015 w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Łęgu Tarnowskim odbył się I Gminy Konkurs Literowania w języku angielskim: THE MASTER OF SPELLING.

Szkołę Podstawową w Otfinowie reprezentowało trzech uczniów klasy IV: Remigiusz Kowynia, Magdalena Patryjak oraz Alicja Piesyk. Przedstawiciele siedmiu szkół z naszej gminy rywalizowali ze sobą w 2 pisemnych i 2 ustnych konkurencjach sprawdzających umiejętność literowania w języku angielskim. Po przeprowadzonych konkurencjach do ścisłego finału doszło 5 uczestników, którzy wzięli udział w emocjonującej dogrywce. Po podliczeniu wyników wyłoniono laureatów. I miejsce, a tym samym tytuł the Master of Speling, zdobyła nasza uczennica Alicja Piesyk. Bardzo wysokim wynikiem może pochwalić się również Magdalena Patryjak, która zdobyła miejsce V. Wszyscy uczestnicy na zakończenie konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz wraz z nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu z anglojęzycznym gościem pochodzącym z Nigerii, a na stałe mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Wszystkim uczniom z klasy IV serdecznie gratuluję umiejętności językowych oraz odwagi jaką wykazali się podczas konkursu.

Nauczyciel języka angielskiego – Monika Ryszka