• Odwiedziny: 2009403

Wycieczka do Głuchołaz i Czech

W dniu 18.04.2016 roku uczniowie klasy II Publicznego Gimnazjum w Otfinowie i uczniowie klasy VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Siedliszowicach wybrali się na trzydniową wycieczkę integracyjno-edukacyjną w Góry Opawskie, podczas której zwiedzili wiele ciekawych miejsc. Wycieczkę zorganizowała pani Jadwiga Dziubla – nauczycielka geografii w gimnazjum.

Wycieczkę rozpoczęto od lekcji historycznej „Dotyk historii na Zamku w Mosznej”. W zainscenizowany sposób zaaranżowano dawne życie w zamku – walki rycerskie, rzemiosło, rozrywki dam dworu. Następnie zwiedzili Jasenik – miasteczko uzdrowiskowe położone w Czechach oraz jaskinie na Pomezi.

Uczniowie brali udział w warsztatach na bębnach afrykańskich, w tańcach integracyjnych, mini turnieju łuczniczym oraz w rozgrywkach sportowych oraz odwiedzili Jaskinię Solną, w której panuje mikroklimat przypominający ten, który mamy nad morzem. Bardzo chętnie brali udział w rozgrywkach w paintball, gdzie zostali przeszkoleni i zapoznani przez instruktora z zasadami bezpieczeństwa. Każdy otrzymał maskę, kombinezon, marker i 100 kulek i ruszyli do rywalizacji w wyznaczonych zespołach.

W ostatnim dniu z przewodnikiem zwiedzili Głuchołazy i udali się na Górę Chrobrego. Po obiedzie odbyły się w ośrodku przy rzeczce Starynce (Kletnica) płukanie złota przy znakomitym górskim gawędziarzu.

Dnia 20 kwietnia 2016 roku o godzinie 1.00 wrócili szczęśliwi, zadowoleni i pełni wrażeń do Otfinowa.

Uczestnicy wycieczki wyrażają głęboką wdzięczność sponsorom za ofiarowaną pomoc i życzliwość.

SPONSORZY:

Pan Starosta Roman Łucarz

Pan Piotr Lizak – Otfinów

Pan Paweł Lizak – Otfinów

Pani Magdalena Łabno i pracownicy OPS Żabno

Dziękuję opiekunom za pomoc podczas wycieczek plenerowych, organizowania gier, zabaw i warsztatów oraz za nocne czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników w ośrodku „Banderoza”.

Organizator: Jadwiga Dziubla