• Odwiedziny: 2007775

Prezentacja projektu z języka niemieckiego w klasie 2 gimnazjum

Dnia 5 maja 2016 w naszym gimnazjum odbyła się prezentacja projektu z języka niemieckiego pt. „ Znane osobistości w Niemczech” pod opieką p. Dominiki Macko. Uczniowie 2 klasy gimnazjum: Katarzyna Starzyk, Monika Słupek, Natalia Kania, Magdalena Dziąćko, Kacper Wawrzonek na prezentację podsumowującą ich pracę nad gimnazjalnym projektem edukacyjnym zaprosili dyrekcję, wychowawcę, oraz pozostałych uczniów z klasy 2.

Projekt składał się z 3 części. Pierwszą była prezentacja multimedialna na temat znanych osób ze świata nauki, kultury, polityki i sportu.

Druga część to wcielenie się i przedstawienie przez uczniów biografii wybranych przez siebie sławnych postaci. W gronie znanych osobistości znaleźli się: Albert Einstein, Angela Merkel, Claudia Schiffer, Sebastian Vettel,  oraz dziewczyna z Bawarii. W 3 części uczniowie przygotowali poczęstunek składający się z regionalnych potraw kuchni niemieckiej.