• Odwiedziny: 2015458

„Zielony Kopciuszek”,

5 maja klasy pierwsze i drugie wzięły udział w spektaklu „Zielony Kopciuszek”, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Liczne piosenki, konkurencje i animacje przeniosły dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej. Utrwalało i poszerzało wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i właściwego gospodarowania odpadami. Ukazywało negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach i dużej ilości spalin samochodowych. Główna bohaterka podkreślała jak ważny jest szacunek wobec przyrody. Sprawiła, że Książe von Bałagan nauczył się dbać o przyrodę. Doskonałymi pomocnikami okazały się dzieci, które szybko radziły sobie z powierzonymi zadaniami. Baśniowa atmosfera zapewniła niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną, a dzieci bawiły się doskonale.