• Odwiedziny: 2009863

„PIŁKA NOŻNA NIE ZNA SŁÓW, ALE MÓWI WSZYSTKIMI JĘZYKAMI

„PIŁKA NOŻNA NIE ZNA SŁÓW, ALE MÓWI WSZYSTKIMI JĘZYKAMI”,

czyli Dni Języków Obcych w naszej Szkole Samorząd Uczniowski, podobnie jak cała społeczność naszej Szkoły wspiera całym sercem Drużyną Narodową podczas EURO 2016, stąd też pomysł na Dni Języków Obcych połączone z tą właśnie imprezą sportową.

W zeszłym tygodniu, uczniowie poszczególnych klas wzieli udział w EURO 2016 Language Challenge. Celem imprezy było zapoznanie młodzieży w mnogością języków obcych w Europie, podobieństwami
i różnicami pomiędzy poszczególnymi językami, doskonalenie umiejetnosci pracy zespołowej oraz wykorzystania technik multimedialnych do rozwiązywania zadań, jak również wspieranie ducha pozytywnej rywalizacji. Wszystkie klasy, zarówno Szkoły Podstawowej IV - VI, jak i Gimnazjum włączyły się do zabawy. Po wylosowaniu zadania, każda klasa tłumaczyła wylosowaną przez siebie treść na wszystkie języki, jakimi posługuje się każda z 24 drużyn piłkarskich uczestniczących w Euro 2016. Realizacja zadania oraz ramy czasowe narzucały konieczność współpracy, podział na podgrupy oraz wdrożenie kreatywnego myślenia. Wizualnym efektem pracy były plakaty, które później zawisły w tymczasowej galerii, gdzie poddane zostały ocenie jury oraz społeczności szkolnej. Wspólnymi siłami powstało ogromne hasło zapisane w ok. 20 różnych językach promujące naukę języów obcych oraz piłkę nożną.

Kilka dni później, 13 czerwca, ogłoszono zwycięzców, którym wręczono nagrody. Są nimi:

Szkoła Podstawowa – klasa V

Gimnzajum  - klasa I

Warto uczyć się języków obcych. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za naszych piłkarzy podczas EURO 2016!