• Odwiedziny: 2014773

I i II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

14 czerwca w Szkole Podstawowej w Sieradzy odbył się coroczny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Tegoroczne zmagania dotyczyły Australii. Uczniowie indywidualnie przygotowywali plakaty tematyczne promujące ten najmniejszy kontynent, które należało dostarczyć do organizatora konkursu, a następnie rozwiązywali test na temat kultury, historii i geografii Australii.

Zadania testowe sprawdzały zarówno wiedzę kulturową, jak i praktyczną znajomość języka angielskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowaly dwie uczennice klasy VI. Dziewczynki zajęły najwyższe wysokie lokaty:

Martyna Tytro – I miejsce

Aleksandra Bugajska – II miejsce

Laureatki otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Polonię Amerykańską, dyplomy oraz ... tradycyjne australijskie kapelusze typu „akubra”. Dziewczynki do konkursu przygotowała Pani Ewa Piotrowska. Wszystkim serdecznie gratulujemy!