• Odwiedziny: 2015605

„Potyczki drugoklasistów”.

W czerwcu uczniowie klasy II a i II b szkoły podstawowej rywalizowali w Szkolnym Konkursie Matematycznym „Potyczki drugoklasistów”. Konkurs rozegrany został trzyetapowo. Najpierw odbyły się eliminacje, w których wszyscy uczniowie mogli wykazać się umiejętnością wykonywania działań na dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.

Ci uczniowie, którym udało się wykonać bezbłędnie 50% działań wzięli udział w I etapie konkursu. Teraz zmagali się z zadaniami tekstowymi, obliczeniami zegarowymi i kalendarzowymi oraz znakami rzymskimi. Do finału zakwalifikowało się 15 uczniów. Zadania finałowe obejmowały zadania o wyższym stopniu trudności. Najlepiej z ich rozwiązaniem poradzili sobie:

Mateusz Chłoń z klasy II b, który tym samym zdobył I miejsce w konkursie,

Mariusz Kopeć z klasy II a - zdobył II miejsce,

Łukasz Kogut z klasy II b - zdobył III miejsce.

Wyróżnienia zdobyli: Tomasz Wielgus z klasy II a i Amelia Bogucka z klasy II b.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.