Małopolska Noc Naukowców w Tarnowie

30.09.2016r. uczniowie klasy III Publicznego Gimnazjum uczestniczyli w „Małopolskiej Nocy Naukowców” w Tarnowie. Pokazy rozpoczęły się od godziny 17.00 i trwały do 22.00. Uczniowie mieli okazję poznać wiele ciekawych tajemnic z dziedziny chemii, fizyki, biologii, geografii, matematyki, elektroniki i informatyki.

Mogli wziąć udział w licznych pokazach, konkursach, warsztatach, doświadczeniach i eksperymentach, które były przeprowadzone w ciekawy i przystępny dla każdego sposób. Każdy mógł spróbować swoich sił jako naukowiec. Nasi uczniowie ze szczególnym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach plastycznych, w konkursach i guizach z nagrodami, w pokazach erupcji wulkanu. Obserwowali pracę i umiejętności mini robotów firmy Robotico, pracę drukarki 3D oraz pokazy urządzeń prądotwórczych. Ciekawe były również występy grup tanecznych, akrobatów i żonglerów. Jednak największe zainteresowanie wśród uczniów zdobyło stoisko Komendy Policji w Tarnowie, gdzie można było zobaczyć z bliska wyposażenie policji, broń, sprzęt używany przez antyterrorystów oraz najnowszy radiowóz i motocykl policyjny.

Program Małopolskiej Nocy Naukowców w Tarnowie był bardzo bogaty, ciekawy i pełen atrakcji. Czas upłynął uczniom bardzo szybko, chętnie zostaliby jeszcze dłużej. Humory im dopisywały. Dla gimnazjalistów wycieczka była świetną okazją do połączenia nauki z zabawą.