„Kultura Gruzji” – wycieczka do Krakowa

26 października 2016r. na Uniwersytecie Pedagogicznym miało miejsce kolejne wydarzenie z cyklu „Noc w bibliotece”. W tym roku organizatorzy zaprosili uczestników na wyjątkowe spotkanie z kulturą i historią odległego i niezwykle urzekającego zakątka Kaukazu z pogranicza Europy i Azji, jakim jest Gruzja. Z inicjatywy pani Jadwigi Dziubli, klasa I i II gimnazjum z naszej Szkoły również wzięła udział w tym wydarzeniu.

Przygotowany program skierowano do szerokiej grupy odbiorców: dzieci, młodzieży, studentów, pracowników uczelni i innych instytucji oświatowo-kulturalnych i wszystkich zainteresowanych kulturą gruzińską. Podczas ogólnodostępnych wykładów przeznaczonych dla młodzieży szkół gimnazjalnych, średnich i studentów można było poznać Gruzję i jej sąsiadów, spotkać się w rajskim kraju z ludzkimi problemami, popatrzeć na kraj oczami podróżnika. Spotkaniom towarzyszyły wystawy fotograficzne i książek. Gościem specjalnym Uniwersytetu Pedagogicznego była radca ambasadora ds. prasy i kultury Gruzji-Natalia Topchishvili. Ceremonię otwarcia uświetnił występ chóru z Ilia State University z Tbilisi. Taneczną prezentację przygotowała grupa Lovzar- finaliści programu „Mam talent”. Wzięliśmy także udział w dwóch wykładach: „Mozaika krajobrazowa Gruzji” przygotowanym przez dr M. Kozłowską oraz „Gruzja i jej sąsiedzi w ostatnich dwustu latach” wygłoszonym przez prof. A. Chwalbę.

Po przygodzie uniwersyteckiej udaliśmy się na spacer na Wawel oraz Rynek w Krakowie, a nakoniec przyszedł czas na chwilę relaksu i czas wolny w Galerii Krakowskiej, po czym w godzinach wieczornych udaliśmy się do domu.

Opiekę nad uczestnikami wycieczki pełniły panie: Jadwiga Dziubla, Aleksandra Głowa, Małgorzata Kalita i Ewa Piotrowska.

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie