Ślubowanie i Pasowanie na uczniów

27 października 2016 r. w naszej szkole miała miejsce wspaniała uroczystość – Ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Otfinowie.  Pasowania dokonała Pani Dyrektor Alina Mosio. Swoją obecnością zaszczyciła nas też Pani Kierownik Jolanta Sak i Pani Wicedyrektor Iwona Cisek-Szostek, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości oraz młodszych i starszych kolegów  złożyli uroczyste ślubowanie.  Udowodnili także, że wiele już potrafią - pięknie tańcząc, śpiewając i recytując wiersze. Klasę pierwszą dzielnie wspierali uczniowie klasy 2b. Prowadząc ich przez Krainę Śpiewu, Mądrości, Pracy i Miłości. Pierwszoklasiści na medal zdali swój pierwszy „egzamin”, a drugoklasiści udowodnili, że są wspaniałymi kolegami, na których zawsze można liczyć.

Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy oraz legitymacje szkolne. Starsi koledzy złożyli  życzenia dalszych sukcesów i obdarowali pierwszaków słodkościami i koszami pełnymi  owoców.

Po uroczystości na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.