• Odwiedziny: 2009695

„Baśń o złotym ptaku”

Dnia 18 listopada naszą szkołę już po raz kolejny odwiedziła grupa teatralna Art. Cinema z Nowego Sącza, która zaprezentowała dzieciom z przedszkola, zerówki i uczniom klas I-III spektakl „Baśń o złotym ptaku”według baśni braci Grimm.

Dzieci poznały wspaniałą historię starego, dobrego króla, jego trzech synów oraz magicznej jabłoni, na której rosły złote jabłka. Piękne stroje lalek, ekspresyjna muzyka, barwna scenografia przeniosły widzów w baśniowy świat i wywoływały wśród dzieci żywe reakcje. Spektakl znakomicie przypomniał młodym widzom, że w życiu są rzeczy ważniejsze niż powierzchowne piękno czy bogactwo. Prawdziwymi cnotami są bowiem dobroć, skromność i zaufanie, czyli wszystko to, co kryje się w naszym sercu. Mamy nadzieję, że to przesłanie z baśni pozostanie w pamięci naszych wychowanków.

„Więc pamiętajcie miłe dzieci, co bajka szepcze Wam do ucha.

Nie wszystko złoto co się świeci, a skarby w Waszych są serduszkach"