• Odwiedziny: 2013782

przychodź do nas prędko!

Żegnamy już zimę, żegnamy,

Bo na wiosnę czekamy!

Świętowanie powitania wiosny uczniowie klas I-III zaczęli już na tydzień przed jej nadejściem. Pani Wiosna wysłała wtedy list do wszystkich dzieci, w którym poinformowała, że przyjdzie do nich 21 marca. Poprosiła, aby w tym dniu wszyscy założyli zielone ubrania i przygotowali swoją wiosenną pannę.

Przez cały tydzień uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami pracowali nad własną wersją wylosowanej wiosennej panny oraz ćwiczyli elementy swojego występu.W dniu powitania wiosny uczniowie przy dźwiękach utworu „Wiosna” A. Vivaldiego przybyli na salę gimnastyczną.

Zabawę rozpoczął pokaz wiosennej mody.
Klasa I i IIb zaprezentowały Wiosnę Kolorową
Klasa IIa    – Wiosnę Słoneczną
Klasa IIIa  – Wiosnę Malarkę
Klasa IIIb  – Wiosnę Kochającą
Wszystkie wiosenne panny wyglądały niezwykle pięknie i kolorowo.

Kolejnym punktem zabawy były konkursy związane tematycznie z wiosną. Druga część spotkania odbyła się na placu szkolnym.W zielonym balonie Pani Wiosna pozostawiła zadanie dla wszystkich uczniów. Należało odszukać  ukryty na szkolnym podwórku zwiastun wiosny. Najszybciej dokonał tego uczeń klasy IIIa – Szymon. W nagrodę otrzymał słodki prezent.

Ostatnim punktem święta powitania wiosny było spalenie Marzanny. W ten sposób dzieci przepędziły zimę, by mogła przyjść oczekiwana przez wszystkich wiosna.