„Kolory miasta”

Dnia 19 kwietnia uczniowie klasy pierwszej i klas drugich wybrali się do Centrum Kultury w Żabnie na spektakl ekologiczny „Kolory miasta” w wykonaniu aktorów teatru KULTURESKA z Krakowa. Bohaterowie bajki Jeżyk Jerzy i Zając Zuza, czyli najlepsi leśni przyjaciele przypomnieli najmłodszym widzom, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Gdy zwierzątka trafiły do wyjątkowego miejsca, jakim było „zaczarowane miasto”, dzieci dowiedziały się, że to przez unoszący się smog miasto stało się szare i smutne.

Zuza i Jurek zaangażowali do pomocy dzieci, które posegregowały odpady i przywróciły kolory miastu. Poprzez ten wyjątkowy spektakl, widzowie dowiedzieli się, jak ważna jest ochrona powietrza i walka z wysoką emisją spalin oraz jakie są negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach. Spektakl był niezwykłą „lekcją” i kształtował wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury, a świetny kontakt aktorów z publicznością gwarantował wszystkim doskonałą zabawę.