• Odwiedziny: 2015623

Święto Konstytucji 3 Maja

„Naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny –

traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę”

28 kwietnia w budynku szkoły w Gorzycach odbył się uroczysty apel upamiętniający 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IIIB zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu. Uroczystość przybliżyła dzieciom okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie w skupieniu i z powagą obejrzeli przedstawienie,wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych oraz krótkiej prezentacji multimedialnej. Na zakończenie każda klasa układała wylosowaną rozsypankę wyrazową, która nawiązywała tematycznie do zaprezentowanych na apelu ważnych wydarzeń historycznych. Spotkanie miało uświadomić młodemu pokoleniu, że każdy prawdziwy Polak powinien znać historię swojego kraju.