Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja przypada w naszym kraju święto narodowe obchodzone w związku z rocznicą uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Był to najważniejszy akt prawny opracowany i uchwalony przez Sejm Wielki w 1791 roku.

Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie. Z okazji rocznicy tego ważnego wydarzenia w naszej szkole odbyła się akademia na sali gimnastycznej, w której uczestniczyli uczniowie gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej. W przygotowanym montażu słowno-muzycznym występowali uczniowie klasy VI. Na ich występ złożyły wiersze o ojczyźnie, pieśni patriotyczne oraz informacje historyczne i fragmenty tekstów źródłowych opisujących to doniosłe dla Polaków wydarzenie. Udział w akademii był dla uczniów nie tylko lekcją historii, ale i wyrazem ich patriotycznej postawy.