Projekt „Już pływam”

Samorząd Województwa Małopolskiego dostrzegając, jak ogromny wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny ma niewątpliwie uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji ruchowej, po raz pierwszy w 2007 r. podjął się realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych w formie nauki pływania pn. „Już pływam”.

Odbiorcami kolejnej, tegorocznej edycji projektu byli również uczniowie z naszej szkoły. Począwszy od kwietnia br.30 uczniów(z kl. III a, III b i II a), którzy zgłosili chęć uczestnictwa w projekcie,jeździło dwa razy w tygodniu na krytą pływalnię „U Siemachy” do Odporyszowa. Pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów dzieci uczyły się pływać. Projekt, miał na celu zmniejszenie wad postawy u uczestników, poprawę cech motorycznych i sprawności fizycznej. Realizacja projektu wiązała się także z popularyzacją zdrowego i bezpiecznego sposobu spędzania wolnego czasu przez dzieci. Projekt niewątpliwie dał też każdemu uczniowi szansę zdobycia i doskonalenia umiejętności pływackich, co widać na załączonych zdjęciach.