• Odwiedziny: 2009464

„Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i gminy Żabno pod nazwą „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”.

W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach warsztatowych i konsultacjach indywidualnych z doradcą –nauczycielem p. E. Wąż. W ramach godzin zajęć warsztatowych obejmujących treści merytoryczne z czterech modułów („Samopoznanie”, „Zawodoznawstwo”, „Rynek edukacji i pracy”, „Planowanie”) będą odbywać się także wycieczki do zakładów pracy, wyjazdy na Targi Edukacyjne, spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, gry, konkursy, zabawy i quizy. Ponadto uczniowie opracują dla siebie wraz z doradcą Indywidualny Plan Działań.

Głównymi celami projektu są: przygotowanie uczniów do świadomego wyboru zawodu zgodnie z ich zainteresowaniami i możliwościami, poznanie siebie, dostarczanie młodzieży informacji o zawodach, wymaganiach rynku pracy, o systemie szkolnictwa ponadgimnazjalnego.

Projekt będzie realizowany do grudnia 2020 roku. Uczestniczący w nim uczniowie nie ponoszą żadnych opłat.