• Odwiedziny: 1987128

Wycieczka do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach

W celu podsumowania realizacji zajęć związanych tematycznie z kosmosem, uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz ze swoimi wychowawczyniami odbyli dnia 16 marca wycieczkę do Planetarium w Niepołomicach

Pierwsza część wizyty w tutejszym obserwatorium była w formie prelekcji astronomicznej. Uczniowie mogli też obejrzeć prezentację multimedialną na temat budowy Układu Słonecznego, lotów kosmicznych, pracy astronautów oraz funkcjonowania człowieka w stanie nieważkości. Pani prelegent w przystępny sposób wyjaśniała naszym uczniom teorię interesujących zjawisk astronomicznych.

Następnie uczniowie zostali zaproszeni na warsztaty plastyczne, w ramach których samodzielnie tworzyli „Gwiazdozbiór Łabędzia” oraz wykonywali komety.

Atrakcyjnym uzupełnieniem prelekcji i pokazów astronomicznych był seans w Planetarium. Uczniowie siedząc w wygodnych fotelach mogli obserwować gwiaździste niebo wyświetlane bezpośrednio na kopule obiektu za pomocą projektora oraz rzutników multimedialnych. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji astronomii.

Dzieci zabrały do domu zakupione w sklepiku pamiątki związane z kosmosem, wykonane własnoręcznie prace plastyczne oraz sporą dawkę wiedzy o Wszechświecie.