• Odwiedziny: 2012365

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

„Zbawienie przyszło przez Krzyż” – poranek wielkanocny

Wielkanoc to najważniejsze święto dla chrześcijan. Świąteczna, podniosła atmosfera obecna była w naszej szkole już w Wielką Środę. Tego dnia uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali uroczysty apel wielkanocny. W przeddzień rozpoczynającego się Triduum Paschalnego zaprosili całą szkolną społeczność na „spacer”  ścieżkami poezji wielkanocnej. Wielkanocnym utworom poetyckim towarzyszyły teksty na temat Krzyża oraz jego symboliki, Zmartwychwstania, cierpienia. Końcowa część apelu miała optymistyczny, wiosenny charakter. Pod koniec uroczystości w multimedialnej prezentacji przywołane zostały obrzędy, zwyczaje oraz symbole tych Świąt.

Ważnym elementem uroczystości był wielkanocny stół, na którym pojawiły się charakterystyczne dla tego okresu  potrawy oraz ozdoby. Po apelu uczniowie udali się na uroczyste, pełne wspaniałych, wielkanocnych smakołyków śniadania, które w ramach programu „Żółty Talerz” przygotowali: p. M. Libura, p. B. Kózka, p. M. Piwko oraz p. G. Chyc. Trud włożony w przygotowanie tak wielu świątecznych potraw sprawił, że każdy z nas powrócił do domu w prawdziwie świątecznym nastroju.

Apel przygotowali: p. M. Tarnawska, p. A. Głowa, p. W. Pyteraf oraz p. E. Wąż.