• Odwiedziny: 2015609

Pomoc dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Tarnowie

„Można powiedzieć wszystko o człowieku, patrząc na to, jak traktuje zwierzęta'' – ten cytat z ksiazki „Włóczęga” Kathe Koja, przyświecał nam, kiedy postanowiliśmy odpwiedzieć na prośbę Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Tarnowie przyłączając się do pomocy zwierzakom tam przebywajacym.

Klasa II gimnazjum podczas lekcji wychowaczej przygotwała plakaty, które zawisły na korytarzach w Gorzycach i Otfinowie, zachęcajac tym samych do zbiórki karmy dla psów i kotów, kocy, środków czystości, itp. Większość klas odpowiedziała pozytywnie na akcję, zwłaszcza zaś na pochwałę zasługują uczniowie klas 1-3. To ich serduszka okazały się najbardziej wrażliwe na los samotnych, porzuconych zwierząt, które nie są w stanie poradzić sobie bez pomocy człowieka. Brawo! Na zakończenie akcji odbyło się spotkanie z paniami z TOZ w Tarnowie, które odwiedziły placówkę w Gorzycach – odbyła się pogadanka oraz wręczenie podziękowań.

Na terenie szkoły akcję koordynowały panie Dominika Macko oraz Ewa Piotrowska-Saracchini.