• Odwiedziny: 2043814

Zadania edukacyjne - ważne informacje dla uczniów i rodziców.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

1. W związku  z ogłoszeniem stanu epidemii w naszym kraju i  Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn.20.03.2020r.  zostały zmienione przepisy, dzięki którym proces edukacyjny w szkole  od 25 marca do 10 kwietnia będzie realizowany z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

2. Każdy uczeń zobowiązany jest do realizacji zadań edukacyjnych z poszczególnych przedmiotów w systemie zdalnym.

3. Zasady komunikacji z uczniami ustalają  zespoły przedmiotowe w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły, informują o tym uczniów i rodziców, mając potwierdzenie tego faktu.

4. W zdalnym nauczaniu wykorzystana będzie komunikacja poprzez dziennik elektroniczny VULCAN, pocztę elektroniczną, platformy edukacyjne, e-podręczniki, komunikatory, sms-y lub grupy społecznościowe.

5. Przygotowane przez nauczycieli materiały zwierać będą treści z podstawy programowej i będą:

• zgodne z tygodniowym planem lekcji
  • dostosowane do możliwości uczniów z uwzględnieniem różnych potrzeb edukacyjnych, w tym niepełnosprawności

6. Monitorowanie postępów uczniów oraz zdalne ocenianie wiedzy i umiejętności odbywać się będzie na podstawie przyjętego przez zespoły przedmiotowe systemu oceniania w czasie zdalnego nauczania. Nauczyciele zobowiązani są do wpisywania na bieżąco ocen w dzienniku elektronicznym.

7. Frekwencja na zajęciach zdalnych podlega monitorowaniu. Nauczyciel w dowolnym czasie uzupełni frekwencję w dzienniku, jeżeli pojawią się takie przesłanki jak np. logowanie do dziennika elektronicznego, potwierdzenie odczytania wiadomości, przesłanie materiałów do oceny, nawiązanie kontaktu z nauczycielem w sposób przez niego ustalony.

8. W razie braku współpracy ucznia z nauczycielem , nauczyciel informuje wychowawcę ucznia, a wychowawca nawiązuje kontakt z jego rodzicem.

Obecna sytuacja wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji, współpracy i zrozumienia. Bardzo proszę rodziców o wyrozumiałość i cierpliwość. Wiem, że wkładacie Państwo wiele trudu w wychowanie i nauczanie swoich dzieci. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i wyzwaniem dla nas wszystkich. Dlatego proszę   o współpracę  i wsparcie.

Proszę również o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie szkoły w zakładce „Aktualności”

Iwona Cisek - Szostek