• Odwiedziny: 2031939

Warsztaty zorganizowane w ramach Programu Projektor

Dnia 15 marca oraz 12 kwietnia uczniowie z klasy 6 wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach Programu Projektor. Projektor jest programem Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Program łączy aktywnych studentów, nauczycieli oraz ekspertów. Skierowany jest do uczniów klas IV - VII szkół podstawowych z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Warsztaty pomagają uczniom rozwijać wrażliwość społeczną, umiejętności współpracy z rówieśnikami, samodzielność w definiowaniu problemów i tworzeniu rozwiązań oraz odwagę do realizacji pomysłów.

W naszej szkole odbyły się dwa spotkania prowadzone przez dwie sympatyczne studentki, a zarazem wolontariuszki z Krakowa: panią Sylwię i panią Julię. Pierwsze warsztaty dotyczyły zdiagnozowania problemu, który uczniowie uważają, że jest najistotniejszy dla ich dalszego rozwoju. Drugie warsztaty w pełni były poświęcone wybranemu zagadnieniu, w naszym przypadku tj. działania w Internecie.

Monika Ryszka - wychowawca klasy 6