• Odwiedziny: 2031921

Wycieczka do Teatru im J. Słowackiego i multisensoryczną wystawę VAN GOGH w Krakowie!

10 kwietnia uczniowie klasy 7 wraz z wychowawcą p. E. Wąż i p. E. Piotrowską Saracchini brali udział w wycieczce do Krakowa, nietypowej, bo innym środkiem transportu niż zazwyczaj – do stolicy Małopolski udaliśmy się pociągiem. Dla większości uczniów była to pierwsza podróż pociągiem, co zapewniło im ogrom atrakcji.
Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.
Uczniowie już na samym początku byli zafascynowani miejscem – Teatrem im. J. Słowackiego, w którym znaleźli się po raz pierwszy. Wiele emocji wzbudziły wśród nich bajeczna sceneria, barwne kostiumy, nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie. Uczestniczyliśmy w spektaklu pt. „Kwiat paproci”, opowiadającym historię Stanisława Wyspiańskiego. Po spektaklu wyruszyliśmy tramwajem na multisensoryczna, niezwykle angażującą zmysły wystawę największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA.

Ewa Wąż