• Odwiedziny: 2022939

Dzień Rodziny

8 czerwca 2017 r. na sali Domu Ludowego w Gorzycach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Na zaproszenie dzieci przybyli wyjątkowi goście – Rodzice, dla których dzieci przygotowały z serca płynące życzenia oraz przedstawienia. Odświętnie ubrane dzieci z przedszkola pod czujnym okiem wychowawczyni pani Bożeny Ryby wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Rodzicom poprzez recytacje wierszy, śpiew i taniec.

Uczniowie kl. I–III zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Przedstawienie pt.: ,,Telewizja Gorzyce” przeniosło widzów w świat fantazji i humoru. Dziennikarka i prezenterzy wprowadzili słuchaczy w temat poprzez uliczną sondę i wywiad z profesorem Rozumkiem. W repertuarze Telewizji Gorzyce zaprezentowano: mrożące krew w żyłach przedstawienie „O Zielonym Kapturku”, 2011 odcinek telenoweli „Rodzinne tarapaty’, zabawny teleturniej „Jeden z dziesięciu”,  wesołe skecze „Babcia i nauczyciel” oraz „Słońce czy księżyc?”, porywające rytmem tańce w wykonaniu grupy „Bambino” oraz tańce zaprezentowane z niezwykłym wdziękiem przez „Grupę z podwórka”. Całość programu przeplatana była humorystycznymi reklamami. Dzieci, jak zwykle przy takich okazjach stanęły na wysokości zadania i świetnie poradziły sobie ze swoimi rolami, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po wspaniałych występach wszyscy uczniowie wręczyli Rodzicom laurki z okazji ich święta. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych matek i ojców malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech. Nad całością części artystycznej czuwały nauczycielki kl. I–III: Maria Kozik-Jasnosz, Barbara Rokita, Celina Szczygieł, Izabela Bąk.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku, Panu sołtysowi- Markowi Szostkowi i Radzie Sołeckiej za udostępnienie i przygotowanie sali. Dziękujemy za zaszczycenie swą obecnością Pani Dyrektor Alinie Mosio, Pani wicedyrektor Iwonie Cisek–Szostek oraz Pani Kierownik ZOSiP w Żabnie Jolancie Sak.